Jdi na obsah Jdi na menu
 


2012

19. 7. 2011

Konec světa v roce 2012?

zpět

Existují znepokojující předpovědi o konci světa v roce 2012. Po celá staletí různí světci, prognostikové, věštci a proroci říkali, že 21. prosince 2012 přijdou na planetu Zemi katastrofální změny. Tyto apokalyptické věštby se možná pletou, možná jsou jen nafouknuté, ale nelze je ignorovat vzhledem k tomu, že člověk sám způsobuje klimatické změny, a všechno vypadá, jakoby se k tomu schylovalo. Něco na tom, že bude konec světa možná bude, protože pokud by nebylo, proč by se nás snažili vědci varovat, chránit a vymýšlet různé nové technologie. Jste připraveni na konec světa, na 21. prosince 2012? 

V médiích se s velkou pravidelností objevují zprávy o globálním oteplování, zemětřesení,  tsunami, větších povodních, hurikánech, tornádech, neúrodě, epidemiích, politických nepokojích a ekonomických kolapsech. Je to, jakoby se čas zrychlil a všechny zásadní změny a katastrofy se tím urychlily. Špatné zprávy jsou nejčastějšími zprávami. Jdeme vstříc katastrofálnímu konci? Pokud bude 21. prosince 2012 konec světa, tak proč potom Bůh stvořil život. Bude konec světa 21. prosince 2012 válkou mezi dobrem a zlem? Proč tolik lidí mluví o tom, že 21. prosince bude konec světa.

Historicky se jeví jako dva zdroje předpovědi Mayský kalendář na straně jedné a čínský l-ťing na straně druhé. Oba došli na stejný výsledek, a to, že 21. prosince 2012 se na Zemi stanou katastrofální změny obrovského rozsahu. Ke dnešnímu dni bylo uděláno na 7 desítek předpovědí konce světa na 21. prosince.

Mayové žili ve střední Americe od šestého do devátého století. Byly na vysoké úrovni v kultuře, astronomii, psaném jazyku, umění a měli vyvinutou matematiku. Byli posedlí proroctvími a konkrétními časovými plány do budoucna. Dne 15. března 1519 dorazil španělský dobyvatel Cortez se svojí družinou do Nového světa. Je neuvěřitelné, že Mayský kalendář v 8. století našeho letopočtu toto dobytí předpověděl s naprostou přesností v datumu – „Bůh s vousy, bílé pleti“ přijde do země přes moře. Bude tedy opravdu 21. prosince 2012 konec světa?

Dá se věřit tomu, že když Mayský kalendář, napsaný v 8. století našeho letopočtu, naprosto přesně předpověděl, co se stane 15. března 1519, přesně předpověděl konec světa, nebo je to jen štěstí nebo náhoda, že se to tehdy povedlo? Je Mayský kalendář spolehlivým prorokem nadcházejících událostí? Tato otázka si zaslouží naši pozornost, jelikož konec Mayského kalendáře je právě 21. prosince 2012.

Další zdroj, který předvídá konec světa na rok 2012, je čínský l-ťing, nebo také Kniha proměn. Tato kniha je tajemná jako Orákulum, nebo něco co lze považovat za spolehlivý zdroj předpovědí budoucnosti. Také čínští filozofové a obchodníci používají l-ťing. V naší západní kultuře ovlivňuje l-ťing hudebníky, tanečníky i spisovatele.

L-ťing předpověděl události ve světě jako byl pád římské říše, objevení Nového světa a obě světové války. Mayský kalendář i l-ťing shodně označují, že konec světa bude v roce 2012. 21. prosince 2012.

 

vestirna.com

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 117936
Měsíc: 524
Den: 15